جستجو برای : Array

  کریستف والتس ( Christoph Waltz )

  1956 October 04 | بازیگر مرد , کارگردان , صدا پیشه | قد : 174 سانتیمتر | سن : 62 همسر : Judith Holste محل تولد : Vienna, Austria

  در بیوگرافی امروز سعی داریم تا به بررسی زندگی بازیگری بسیار سرشناس و نام اشنا بپردازیم که با بازی در فیلم هایی چون حرامزاده‌های لعنتی،چشمان بزرگ،آب برای فیل‌ها،جنگوی آزادشده و... به ایفای نقش پرداخته است.Christoph Waltz (کریستف والتس) در تاریخ 4/اکتبر/1956 در شهر وین،اتریش از پدری المانی و مادری اتریشی چشم به جهان گشود.پدر و مادر او هر دو در کار طراحی لباس بودند و پدر بزرگ مادری وی رودولف فُن اوربان یک روانشناس و روانپزشک بسیار مطرح و نویسنده چندین جلد کتاب در این زمینه می باشد. وی توانسته است برای بازی در فیلم های  جنگوی آزادشده و حرامزاده‌های لعنتی دوجایزه اسکار ، یک جایزهٔ بفتا و یک جایزه گلدن گلوب برای بهترین نقش مکمل مرد از آن خود کند.برای ادامه بیوگرافی Christoph Waltz با ما همراه باشید.

  کریستوف والتس بازیگر فراموش نشدنی سینمای هالیوود  - بیوگرافی Christoph Waltz

  کریستوف والتس بازیگر فراموش نشدنی سینمای هالیوود  - بیوگرافی Christoph Waltz

  والتس بعد از فارغ التحصیلی از دوران دبیرستان در رشته بازیگری در دانشگاه Max Reinhardt Seminar وین مشغول به تحصیل شد و به صورت همزمان در تئاتر لی استراسبرگ در نیویورک حاضر شد.وی در سال 1990 اولین تجربه بازیگری را با بازی در فیلم درآمد نامشروع بدست اورد و ده سال بعد در سال 2000 کارگردانی را با برنامه تلویزیونی Wenn man sich traut به زبان المانی اغاز نمود.

  کریستف بازیگری را با بازی در تئاتر اغاز کرد - بیوگرافی کریستف والتس

  کریستف بازیگری را با بازی در تئاتر اغاز کرد  - بیوگرافی کریستف والتس

  کریستف در سال 2009 توانست در کنار کارگردان بسیار مطرح سینما کوئنتین تارانتینو به ایفای نقش بپردازد.شاید بتوان بازی در فیلم حرامزاده‌های لعنتی را یکی از مطرح ترین فیلم های وی دانست.کریستف در این فیلم در نقش هانس لاندا که یک افسر بی‌رحم نازی می باشد ظاهر می شود که شخصیت منفی فیلم به حساب می‌آید. از نظر بسیاری ایفای نقش این سرهنگ نازی، که شخصیتی میباشد در ظاهر بسیار خوش برخورد، فهمیده و تحصیلکرده ولی در عین حال بسیار بی‌رحم و خبیث، در حقیقت برجسته‌ترین نقطه قوت فیلم محسوب می شود.

  داستان فیلم : در جنگ جهانی دوم، در یکی از مناطق مرزی فرانسه اشغال شده توسط نازی‌ها، روزی کلنل اس اس، هانس لاندا که به او لقب شکارچی یهودیان را داده‌اند به کلبه‌ای می‌آید و از مرد خانواده درباره یهودیان اطراف می‌پرسد. کمی بعد مشخص می‌شود که یهودیان مورد نظر زیر کف خانه مخفی شده‌اند. به دستور کلنل، به زمین شلیک می‌کنند. تمامی اعضای خانواده از جمله پدر، مادر و برادر می‌میرند. اما دختر خانواده که شوشانا نام دارد فرار می‌کند.

  لاندا:«حقایق ممکنه گمراهکننده باشن، در حالیکه شایعات درست یا غلط، همیشه آشکارکنندهان.»

   کریستف والتس در صحنه ای از فیلم Inglourious Basterds  - بیوگرافی Christoph Waltz

  کریستف والتس در صحنه ای از فیلم Inglourious Basterds  - بیوگرافی Christoph Waltz

  وی در سال 2011 در فیلم آب برای فیل‌ها به کارگردانی فرانسیس لارنس در عاشقانه ای ماندگار  بر اساس رمانی به همین نام اثر سارا گرون حضور یافت.کرستف در این فیلم در نقش آگوست رزنبلوس فردی با نفوذ و بسیار پولدار که صاحب یک سیرک بسیار بزرگ است ظاهر می شود.در این فیلم بازیگران مطرحی چون رابرت پتینسون،کریستوف والتس،ریس ویترسپون و... به ایفای نقش پرداخته اند.

  جیکوب ( رابرت پاتینسون ) جوانی است که به حیوانات علاقه بسیاری دارد و به همین دلیل در رشته دامپزشکی به تحصیل می پردازد و بزودی نیز تحصیلات اش به پایان می رسد و می تواند رسماً به عنوان یک دامپزشک مشغول به کار شود. اما تصادف والدین اش در یک حادثه رانندگی که منجر به مرگ آنها می شد ، سبب می شود تا جیکوب تحصیلات خود را نیمه کاره رها کند و به دنبال شغلی بگردد. بعد از مدتی، جیکوب با یک گروه سیرک سیار آشنا می شود و به عنوان پزشک حیوانات در این سیرک مشغول به کار می شود . این سیرک توسط فردی به نام آگوست ( کریستوف والتز ) اداره می شود و همسر زیبای او به نام مارلنا ( رییس ویترسپون ) نیز در همین سیرک مشغول بکار است. جیکوب در بدو ورود به این گروه به فیلی به نام روزی علاقه پیدا می کند و بیشتر وقت خود را با این حیوان سپری می کند. این در حالی است که مارلنا نیز عاشق این فیل باهوش است و به همین دلیل این دو در کنار هم وقتشان را در کنار این فیل سپری می کنند اما بعد از مدتی جیکوب و مارلنا به این نتیجه می رسند که به یکدیگر علاقه پیدا کرده اند.

  صحنه ای از فیلم Water for Elephants - بیوگرافی کریستف والتس

  صحنه ای از فیلم Water for Elephants  - بیوگرافی کریستف والتس 

  کریستف در همان سال در فیلم دیگری به نام سه تفنگدار فیلمی در ژانر ماجراجویی به کارگردانی پل اندرسون در نقش کاردینال ریشلیو ظاهر شد.در این فیلم بازیگرانی چون لوگن لرمان، میلا یوویچ، متیو مک‌فادین، ری استیونسون، لوک ایوانز، مدس مایکلسن، گابریلا وایلد، جیمز کوردن، جونو تیمپل، فردی فاکس، تیل شوگر، اورلاندو بلوم، کریستوف والتس ایفای نقش کرده‌اند.

  سه تفنگدار به ونیز می‌روند تا نقشه ماشین جنگ داوینچی را بدست آورند آنها پس از بدست آوردن نقشه با خیانت می لیدی(میلا یوویچ) نقشه را از دست می‌دهد ونقشه به دست لرد باکینگهام(اورلاندو بلوم) می‌افتد .آنها پس از این حادثه منزوی وگوشه گیر می‌شوند تا پسر جوانی به نام دارتانیان (لوگن لرمان) آنها را به مبارزه دعوت می‌کند و این مبارزه با او سبب جمع شدن دوباره آنها گرد هم می‌شود کاردینال ریشلیو(کریستوف والتس) با هم دستی می لیدی گردنبند ملکه که همسر لوئی سیزدهم است را میدزد و آن را به کاخ لرد باکینگهام منتقل می‌کند تا به لوئی وانمود کند که همسرش به اوخیانت کرده است .کاردینال ریشیلیو از لوئی می‌خواهد تا مراسم جشنی برپا کند واز همسرش بخواهد گردنبند اهدایی او را به گردن بیندازد ملکه که از مفقود شدن گردنبند مطلع شده است از سه تفنگدار می‌خواهد تا به انگلستان بروند وگردنبند را پیش از جشن که قرار است پنج روز دیگر برگزار شود به او بازگردانند .سه تفنگدار به انگلستان می‌روند وموفق به بازپس گیری گردنبند می‌شوند.

  کریستوف والتس در صحنه ای از فیلم The Three Musketeers - بیوگرافی Christoph Waltz

  کریستف والتس در صحنه ای از فیلم The Three Musketeers  - بیوگرافی Christoph Waltz

  کریستف در سال 2012 در فیلم جنگوی زنجیرگسسته همکاری مجددی را با کوئنتین تارانتینو تجربه کرد.فیلمی بی نظیر و حماسی که با صحنه های بصری فوق العاده مخاطب را مجذوب خود می کند.در فیلم، صحنه های اکشن، مهیج و نفسگیر کوتاه و خشن وجود دارند. خون و خونریزی فراوانی در کار دیده می شود، وقتی کسی گلوله می خورد، شک نداشته باشید که خون او پاشیده می شود! همچنین کارگردان علاقه زیادی در به سخره گرفتن وقایع سیاسی دارد.در این فیلم بازیگرانی همچون جیمی فاکس، کریستف والتس و لئوناردو دی‌کاپریو ایفای نقش پرداخته اند.

  این فیلم از میان نظر 255 منقد سینما توانست 87 درصد راتن تومیتو را کسب کند. در هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار فیلم جنگوی آزاد شده نامزد دریافت 5 جایزهٔ اسکار در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، بهترین صداگذاری و بهترین فیلم‌برداری شد. کریستف والتس و کوئنتین تارانتینو به ترتیب جوایز اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین فیلمنامهٔ غیراقتباسی را به دست آوردند.

  در تگزاس سال 1858، برادران اسپک، ایس و دیکی، گروهی از بردگان سیاهپوست پیاده را می‌رانند. یکی از بردگان در زنجیر جنگو نام دارد که او را از زنش برومیلدا جدا کرده و فروخته‌اند. دکتر کینگز شولتس یک دندان‌پزشک-تبدیل به-شکارچی جایزه‌بگیر شدهٔ اهل دوسلدورف برادران اسپک را متوقف کرده خواهان خرید یکی از بردگان می‌شود. وقتی او از جنگو در خصوص اطلاعش از برادران بریتل، گروهی از خلافکاران که دکتر شولتس مجوز بازداشتشان را دارد، سؤال می‌کند، ایس ناراحت شده و به طور تهدیدآمیزی تفنگش را به سوی شولتس نشانه می‌گیرد. شولتس که هفت‌تیرکشقهاری است، در مقابل فوراً ایس را می‌کشد و دیکی را زخمی می‌کند، بردگان آزاد شده او را می‌کشند و به سوی آزادی و ستاره شمالی می‌روند.

  کریستوف والتس و جیمی فکس در فیلم Django Unchained - بیوگرافی کریستف والتس

  کریستوف والتس و جیمی فکس در فیلم Django Unchained  - بیوگرافی کریستف والتس

  چشمان بزرگ یک فیلم در سبک زندگینامه‌ای و درام محصول 2014 به کارگردانی کارگردان خوش نام سینمای هالیوود تیم برتون می باشد. در این فیلم، اِیمی آدامز در نقش مارگارت کین و کریستوف والتس در نقش والتر کین بازی می‌کنند و ترنس استمپ هم نقش یک منتقد هنریِ مشهور در شهر نیویورک به نام جان کانادی را ایفا می‌کند.

  داستان فیلم ماجرای حقیقی کلاهبرداری هنریِ بزرگی است که در دههٔ 1960 در آمریکا روی داد و افشای آن سال‌ها بعد، بسیاری را به حیرت واداشت. در آن زمان، تابلوهای نقاشی والتر کین از کودکان سرراهی، با چشمان بزرگ و اشک‌آلودشان، در میان منتقدان واکنش‌های منفی به دنبال داشت، اما استقبال عمومی از آنها بسیار خوب بود و والتر کین از محل فروش آن تابلوها به ثروت کلانی رسید. سال‌ها بعد، برملا شد که این تابلوها را نه والتر کین، بلکه همسرش مارگارت کین کشیده‌است و این زوج آنها را به اعتبار نام والتر کین فروخته‌اند.

  بازی بی نظیر کریستف والتس در فیلم Big Eyes - بیوگرافی کریستف والتس

  بازی بی نظیر کریستف والتس در فیلم Big Eyes  - بیوگرافی کریستف والتس 

  کریستف ارنست در سال 2015 در نقش استاورو بلوفلد در  بیست و چهارمین فیلم از مجموعه فیلم‌های جیمز باند که توسط سام مندس ساخته شده است.در فیلم اسپکتر، دنیل کریگ برای چهارمین بار نقش مأمور 007 را بازی کرده است. اندرو اسکات، دیو باتسیتا، مونیکا بلوچی، کریستوف والتز و لئا سیدو از دیگر بازیگران این فیلم‌اند.اسپکتر که در زبان انگلیسی خلاصه شده عنوان مدیریت ویژه ضد جاسوسی، تروریسم، انتقام و اخاذی است، نام یک سندیکای خیالی بین‌المللی جنایی است که مرد شماره یک آن ارنست استاورو بلوفلد است.

  داستان فیلم : نامه‌ای عجیب از گذشته، جیمز باند (دنیل کریگ) را به مأموریتی خطرناک در مکزیکو سیتی و سپس رم می‌فرستد، جایی که او با لوسیا سیارا (مونیکا بلوچی)، بیوه زیبا و دست‌نیافتنی یک جنایتکار مشهور آشنا می‌شود. باند در طی ملاقاتی محرمانه از هویت واقعی سازمانی شیطانی به نام اسپکتر پرده برمی‌دارد. در همین حین در لندن مکس دنبای (اندرو اسکات) رهبر جدید سازمان امنیت ملی، باند را مورد بازخواست قرار می‌دهد و در پی یافتن ارتباط عملیات‌های او با ام‌آی۶ با ریاست ام (رالف فینس) است. باند با حمایت مانی‌پنی (نائومی هریس) و کیو (بن ویشاو) در پی یافتن مادلین سوئن (لی سیدو)، دختر دشمن قسم خورده‌اش آقای وایت (جسپر کریستنسن) است و همین دشمن قدیمی می‌تواند کلید اصلی ماهیت شبکه جنایی اسپکتر باشد. مادلین به عنوان دختر یک آدمکش، باند را به شکلی درک می‌کند که بیشتر اطرافیان او هیچ‌گاه نکردند. با نفوذ هرچه بیشتر باند به قلب اسپکتر او رابطه‌ای شوم را میان خود و دشمن مورد هدف‌اش با بازی کریستف والتز می‌یابد.

  کریستف والتس در پشت صحنه فیلم Spectre - بیوگرافی Christoph Waltz

  کریستف والتس در پشت صحنه فیلم  Spectre  - بیوگرافی Christoph Waltz

  کریستف بعد از بازی در فیلم های چشمان بزرگ به سراغ فیلم افسانه تارزان  به کارگردانی دیوید یتس که برگرفته از فیلمی قدیمی به همین نام  اثر ادگار رایس باروز می باشد در نقش کاپیتان رم حضور یافت.از بازیگران این فیلم می‌توان به الکساندر اسکارشگرد در نقش تارزان، مارگو رابی، ساموئل ال. جکسون، کریستف والتس و جایمن هانسو اشاره کرد.

  تارزان در زمان نوزادی خانواده‌اش را بر اثر حملهٔ گونه‌ای از میمونهای در جنگلهای آفریقا از دست داده و خود در کنار گوریلها و دیگر حیوانات وحشی آفریقا بزرگ شده و سالها پس از آن به زندگی شهری در لندن روی آورده است. تارزان یا همان جان کلایتون در شهر لندن زندگی می‌کند و با زنی زیبا به نام جین (روبی) ازدواج کرده است. کمی بعد تارزان توسط یک شکارچی بنام جورج واشینگتن ویلیامز (ال. جکسون) مطلع می‌شود که فرد شروری بنام لئون روم (والتز) قصد دارد تا با گروهی که تشکیل داده در جنگلهای آفریقا به انجام عملیاتی شوم بپردازد. پس از اینکه تارزان و جین به آفریقا می‌روند توسط گروه لئون به دام می‌افتند، اما زمانی که واشینگتن موفق می‌شود تارزان را نجات دهد، تارزان به قلب جنگل می‌رود تا به همراه خانواده و دوستان قدیمی‌اش درس بزرگی به انسانهای جنایتکار بدهد و همچنین جین را از چنگ لئون در بیاورد.

  بازی کریستف والتس در فیلم The Legend of Tarzan - بیوگرافی کریستوف والتس

  بازی کریستف والتس در فیلم The Legend of Tarzan  - بیوگرافی کریستوف والتس

  وی در سال 2017 در فیلم کوچک کردن به کارگردانی الکساندر پین در سبک کمدی-درام به نقش افرینی پرداخته است که کریستوف در نقش دوسان میرکوویچ ظاهر می شود. در این فیلم بازیگرانی چون مت دیمون،کریستف والتس،هانگ چائو،کریستن ویگ حضور یافته اند.

  خلاصه داستان: این فیلم یک طنز اجتماعی است که در آن یک پسر متوجه می شود که اگر فشار های روانی زندگی خود را کاهش دهد، زندگی خیلی بهتری خواهد داشت.

  بازی کریستف والتس در فیلم Downsizing - بیوگرافی Christoph Waltz

  بازی کریستف والتس در فیلم Downsizing  - بیوگرافی Christoph Waltz